• Ania

Biegnące z wilkami - krąg kobiet


Ilustracja od Katarzyna Haptaś

Czym są dla mnie kręgi kobiet, i co w nich czuję opisałam już w innym poście (tutaj). Pracując na codzień z psami i kobietami zauważyłam ile emocji wytwarza się podczas wspólnego treningu, spaceru. Widzę, że kobiety są w stanie nawiązać z swoimi pupilami szczególną więź. W momencie, w którym podczas wspólnych aktywności skupimy się na tym co widzi nasz pies, spojrzymy na świat jego oczami.


W wielu legendach pojawiają się kobiety i wilki, występują jako sprzymierzeńcy. Nawet w Polsce, ostatnio obchodziliśmy święto Matki Boskiej Gromnicznej, która często nazywana jest też Matką Boską Wilczą. Wiąże się z tym opowieść o tym, jak Maryja uratowała dzikiego wilka, ściganego przez myśliwych. W niektórych rejonach, zwracano się do niej „Gromniczna Pani z wilkami – módl się za nami”. Cudowna modlitwa do bardzo silnej Bogini.

Od stycznia 2020 pracuję regularnie z kobietami i z psami. Sama uczestniczę w warsztatach mających na celu otworzenie mnie na emocje innych istot żywych. Swoją moc czerpię z kontaktów z roślinami i zwierzętami. Rozmawiam z nimi, przebywam wśród nich, zanurzam się w Naturze. Pracuję z Kartami Zwierząt Mocy, które są bezpośrednio związane z tradycją Rdzennych Amerykanów.


Chciałam dać Wam przestrzeń, w której mogłybyście pobyć na spokojnie ze swoimi emocjami, bez psów. Razem z innymi kobietami. Doświadczyłam sama bardzo mocno siły siostrzeństwa i tego jak na pierwszy rzut oka przypadkowe kobiety mogą dać sobie dużo wsparcia w ciężkich chwilach, oraz dzielić z nami nasze sukcesy.

Kręgi kobiet są też dobrą formą na otworzenie się i spojrzenie w siebie dla osób mniej uduchowionych. To czas refleksji, zadumy, na który mamy tak mało czasu. Podczas kręgu nie musicie nic mówić. Możecie siedzieć, milczeć, śpiewać, tańczyć – będziecie mieć przestrzeń na dowolny sposób wyrażania siebie.

Kręgi będą się odbywać cyklicznie co miesiąc.


W sierpniu krąg odbędzie się 31.08.2020.


Kręgi są spotkaniami BEZ psów. Więcej info wyślę przed kręgiem, zapisy na mojalunula@gmail.com

Niech wdzięczność będzie moim przewodnikiem! Aho!

32 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie